Tarihçe
Ana Sayfa / Hakkımızda / Tarihçe

Tarihçe


Girişim Elektrik dünya çapında faaliyet gösteren ve Türkiye ve bölgenin elektrik ve enerji sektöründe lider olan MTİ yüklenicisi, mühendislik, satış ve pazarlama şirketlerinden birisidir. 1999 yılından bu yana hem yurt içinde hem de yurt dışında birçok farklı sektördeki çok sayıda önemli müşteriye çok geniş bir ürün & hizmet yelpazesi sunmaktayız. Ayrıca dünya çapında 60'in üzerinde farklı ülkede yüzlerce projeyi başarıyla tamamladık.

1000+ kişi ve çoğu elektrik mühendisi olan 140+ mühendisten oluşan nitelikli ve müşteri odaklı ekibimizle her türlü AG, OG, YG elektrik ürünü ve sistemi için müşterilerimize hızlı ve sınırsız bir tedarik zinciri sunuyoruz.

Uzun yıllara dayanan uluslararası mühendislik, satış ve pazarlama tecrübesi ile birlikte yüksek seviyede endüstriyel ve ticari bilgi birikimine sahibiz. Uzun süredir birçok uluslararası önemli şirket ile başarılı bir şekilde işbirliği & ortaklık yürütüyoruz. Onların çözüm ortakları olarak çalışıyoruz veya onların geniş ürün ve hizmet yelpazesini Türkiye'de ve bölgemizde sunuyoruz. Uzmanlaştıkları iş alanlarında önemli oyuncular olan bu şirketlerden bazıları şunlardır: Eaton (ve Cooper Power Systems), Schneider Electric, ABB, Siemens, Alstom, Nordex, Andritz Hydro, Cargill, TBEA, Sediver ve daha birçoğu.

Girişim Elektrik ve grup şirketlerimiz aşağıda verilen projeler gibi yurt içi ve yurt dışı elektrik ve elektromekanik MTİ projeleri üzerinde de uzmanlaşmıştır: AIS ve GIS trafo merkezleri, güneş enerjisi santralleri, rüzgar santralleri, hidroelektrik santralleri, biyokütle enerji santralleri, termik santraller, kombine doğal gaz çevrim santralleri, havai hatlar, havalimanı elektrifikasyonu, demiryolu sistemleri, endüstriyel tesisler, hastaneler, konut ve ticari bina kompleksleri ve daha fazlası… Çok çeşitli endüstrilerde yüksek profilli müşteriler için sürekli olarak yüksek kaliteli anahtar teslim projeler sunmaktayız.

Girişim Elektrik ayrıca yenilenebilir enerji projeleri, özellikle güneş ve rüzgar santralleri için de Allianz Climate Solutions (Almanya) ve ortakları Fraunhofer ISE ve VDE'nin dünyaca onaylı bir MTİ (Mühendislik, Tedarik ve İnşaat) ve O&M (İşletme & Bakım) şirketidir. Mümkün olan en iyi üçüncü taraf denetimleri ve küresel krediler ile en yüksek verimliliği ve maliyet optimizasyonunu sunabiliriz. Bu da müşterilerimize, Allianz tarafından performans/gelir sigortası gibi özel koşullar altında özel sigorta çözümleri sunulmasını sağlar.